O nás

Kontakty

Odkazy

Hlavní stránka


Nabídka
výrobků

Fotogalerie


Crow Cradle
Nosítka na dítě Vrány cca 1890
Nosítka jsou vyrobeny z mozkem činěné jelenice. Uvnitř je zašitý kus dřeva – prkno, na které se dítě pokládalo. Vyšívané části jsou vykorálkované seed beads korálky a cutbeats korálky. Některé barvy jsou staré. Pásy jsou obšity okrasným korálkovým stehem a podšity bavlněnou látkou
s jemnými kytičky a tím pádem jsou zakryty všechny stehy. Vše je vyšito nití a sešito zvířecí šlachou. V horní a dolní části nosítek jsou třásně. Nad vyšívaným horním panelem jsou malé rolničky.
(vyrobeno v roce 2008)

Prodáno do soukromé sbírky.Kapsička na potravinové lístky
včetně autentického lístku Vrány cca 1890
Kapsička je vyšita nití seed beads korálky na mozkem vyčiněné kůži a sešita zvířecí šlachou. Třásně jsou doplněny kornoutky z plechu.
(vyrobeno v roce 2005)

Cena: 1.250,- Kč

Pouzdro na nůž
Vrány cca 1875
Pouzdro je vyrobeno ze staré jezdecké holinky (pravděpodobně hovězina) Horní panel je na mozkem vyčiněné kůži vyšitý nití korálky seed beads. Spodní lem je vyšit přímo na holince. Pouzdro je obito starými mosaznými cvoky. Sešito je zvířecí šlachou.
(vyrobeno v roce 2009)

Cena: prodáno

Ženské šaty
Inspirace jižní pláně ca.19.st.
Šaty jsou vyrobeny ze 3 kůží vyčiněných mozkem. Lemy šatů jsou vyšity pony beads korálky. Vše je vykorálkováno zvířecí šlachou. Horní díl šatů je sešity se spodním dílem zvířecí šlachou a na boku jsou svázány řemínky. Trojúhelníky na horním díle šatů jsou ozdobeny mescalo boby. Na malované linky je použita červená hlinka.
(vyrobeno v roce 2003)

Cena: 16.500,- Kč

Medicine case Crow
cca 1875
Tubus je vyroben z nevydělané kůže (rawhide) je sešitý třásněmi z mozkem vyčiněné kůže a je namalován hlinkami.
(vyrobeno v roce 2009)

Cena: 3.500,- Kč

Crow Mirror bag
Taška na zrcátko Vrány 19 stol.
Taška je vyrobena z mozkem vyčiněné kůže. Celá je vyšita korálky seed beads. Třásně jsou omotány bavlnkou. Ucho tašky je vyrobeno z červeného vlněného sukna a obšito látkou. Vyšito nití sešito šlachou.
(vyrobeno v roce 2009)

Vyrobeno na zakázku.

Týpí taška
Sioux cca. 1890
Týpí taška a nebo taky sedlová taška je celá vyšita korálky seed beads na mozkem vyčiněné kůži. Kolem výšivky jsou plechové kornoutky s barvenými žíněmi. Vyšito nití, sešito zvířecí šlachou.
(vyrobeno v roce 2010)

Vyrobeno na zakázku.„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich